PoradnikZlewozmywakiZlewozmywaki granitowe

Jaki zlewozmywak wybrać?

Wybór odpowiedniego wyposażenia naszego domu czy mieszkania wbrew pozorom nie jest taki prosty. Co rusz stoimy przed kolejnym wyborem – kształtu, koloru czy materiału. To trudna i żmudna praca – ale jakże ważna i satysfakcjonująca. Jej efekt towarzyszyć nam przecież będzie przez długie lata, dlatego warto dobrze się do tego przyłożyć.

Jednym z elementów wyposażenia każdej kuchni jest zlewozmywak. Nie przez wszystkich kochany, bo kojarzony często głównie ze zmywaniem naczyń, ale nieodzowny. Na szczęście aktualnie mamy do wyboru bardzo szeroką ofertę najróżniejszych typów zlewów, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie będziemy pisać o zlewozmywakach stalowych czy emaliowanych, bo bardzo nam się już one opatrzyły i często raczej szpecą naszą kuchnię niż dodają jej blasku. Poradzimy raczej wybór między zlewami granitowymi i kwarcowymi. Jedne i drugie świetnie prezentują się w kuchni i zdecydowanie uprzyjemniają w niej pracę.

Cechami wspólnymi są:
–  łatwość w utrzymaniu w czystości
–  ładny wygląd
–  duża ilość kształtów i kolorów

Różnią się:
– własnościami mechanicznymi (nieznaczni trwalsze są zlewozmywaki granitowe, nieco mniej aczkolwiek bardzo podobnie kwarcowe)
– wykończenie powierzchni ( granit jest matowy, kwarc ma połysk)
– do większości zlewozmywaków granitowych można dokupić baterię w kolorze dopasowanym do koloru zlewozmywaka, do kompozytowych niestety nie.

Gdy wybierzemy już materiał, z którego nasz zlew będzie wykonany pozostaje nam następnie kwestia doboru zlewu do posiadanej kuchni – ciągu szafek lub szafki narożnej. Biorąc pod uwagę wymiar podbudowy dopasowujemy sobie zlewozmywak jedno, półtorej lub dwukomorowy. Może być on wyposażony w ociekacz, który jest bardzo praktycznym rozwiązaniem a przy tym nierzadko stanowi oryginalny element dekoracyjny kuchni.

Przy wyborze zlewozmywaka polecamy zapoznanie się z ofertą sklepów internetowych, gdyż w nich jest ona najszersza.

Polecane sklepy:

https://www.zlewozmywak.pl

https://sklep-promar24.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.9/5 (17 votes cast)
Jaki zlewozmywak wybrać?, 3.9 out of 5 based on 17 ratings