NowościPoradnikZlewozmywaki granitowe

Uwaga na podróbki

Rynek zlewozmywaków granitowych w Polsce charakteryzuje się dynamicznym rozwojem gamy asortymentu i wzornictwa. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów mających spełniać wymagania każdego konsumenta, co dzięki konkurencji na wolnym rynku pozytywnie stymuluje jego rozwój i zaspokajanie potrzeb klientów.Niestety każda dynamicznie rozwijająca się branża boryka się z problemem podróbek coraz częściej spotykanych na rynku. Zainteresowanie nieuczciwych przedsiębiorców podrabianiem dobrze sprzedających się marek odbija się negatywnie zarówno na producentach, których wzory przemysłowe są podrabiane jak i konsumentach którzy świadomie lub nie dokonali zakupu podrobionego towaru.

Produkt podrobiony jest często tańszy od jego wzorca i klient kierujący się ceną jako głównym argumentem przy zakupie zlewozmywaka jest nieświadomy ryzyka i zagrożeń na jakie naraża siebie i swoją rodzinę. Uznani na rynku producenci stosują materiały zgodne z obowiązującymi normami, które gwarantują zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów. Tańsze podróbki wykonane są z tanich materiałów, często nie posiadających atestów do kontaktu z wodą pitną ani też nie spełniających norm bezpieczeństwa.

Kupując taki produkt narażasz siebie i swoich bliskich na ryzyko kontaktu z materiałami zawierających metale ciężkie i chemikalia negatywnie wpływające na zdrowie (często ujawniające swój wpływ w długim czasie). Należy pamiętać, że zlewozmywak jako element wyposażenia kuchni ma kontakt z domownikami przez naczynia, sztućce czy też wodę używaną do spożycia.

Dodatkowo podróbki charakteryzują się niską jakością wykonania, ponieważ nieetycznie postępujący przedsiębiorcy podrabiający znanych producentów kierują się wyłącznie kryterium kosztu produktu, nie licząc się z estetyką wykonania produktu. Tutaj tracą zarówno konsumenci otrzymujący kiepskiej jakości zlewozmywak jak i producenci markowych zlewozmywaków, dla których odbiór niskiej jakości produktów rzutuje na wizerunek ich nieudolnie podrabianych modeli oddziałując negatywnie na odbiór całego rynku.

Kupujący powinni kierować się zdrowym rozsądkiem w wybieraniu zlewozmywaka, a nie tylko sloganami krzyczącymi do odbiorcy np. na aukcjach internetowych. W jaki sposób firma działająca na rynku od miesiąca może zaoferować 25 lat gwarancji na swój podrobiony produkt? Coraz częściej do czynienia mamy także uwaga: z nieistniejącymi oficjalnie firmami oferującymi garażowe podróbki. Nigdy nie wiadomo jaki jest skład i właściwości podróbek oraz jak wpłynie na nie upływ czasu, klient może liczyć tylko na to że firma w której dokonał zakupu nie rozpłynie się tak szybko jak się pojawiła lub też na to, że nie znajdzie zastosowania gwarancja bez pokrycia na produkt którego stał się właścicielem Hit cenowy niekoniecznie musi wiązać się z zadowoleniem odbiorcy. Kupując podróbki narażasz siebie i swoich bliskich na ryzyko zagrożenia zdrowia i bezpieczeństwa a także i poczucia estetyki.

Czy remont zalanej kuchni i sufitu sąsiada będzie kosztował mniej niż pozorna oszczędność? Kupuj towary sprawdzonych producentów posiadające certyfikat CE i atesty higieniczne. Tylko one zapewnią jakość, poczucie bezpieczeństwa i zadowolenie na długie lata. Polecamy sklep Zlewozmywak.PL , tu można dokonać zakupu bez obaw o jakość i pochodzenie produktu, kupując dobry zlewozmywak.

Najczęściej podrabiane modele zlewozmywaków granitowych to Minor, Amon i  Argo.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/5 (11 votes cast)
Uwaga na podróbki, 4.3 out of 5 based on 11 ratings